Chceš si vydělávat peníze otevíráním emailů?

200 Kč hned při registraci!

Chronokineze

27. února 2011 v 18:38 | Lola |  Kineze
Co je to Chronokineze?
Chronokineze je jedna z kinezí, pomocí které jedinec vnímá čas. Celkově se týká pouze času, který pro jedince buď utíká pomaleji, nebo rychleji.

Co ovlivňuje Chronokinezi?
Chronokinezi ovládá naše soustředěnost a psychika -> celkově celkové vnímání.
1. cvičení:
Snažte se naučit to, jak jdou za sebou sekundy. V duchu si říkejte 1,2,3... a stále pokračujte, můžete třeba na 1,2,3 a další číslice vůbec nemusíte vyslovovat. Né nahlas, ale v duchu, protože se jedná o soustředění. Důležité je, aby jste počítali přesně. Poté se snažte v hlavě zrychlovat/zpomalovat sekundy a jak se vám v hlavě ozývá stále 1,2,3, musíte dosáhnout pocitu, že se změnilo tempo. Stále slyšíte 1,2,3, ale cítíte, že čas utíká jinak.
2. cvičení:
Sledujte hodiny s ciferníkem, nejlépe přehledné. Dívejte se na rafičku a sledujte, jak utíkají sekundy. Důležité je, aby tikali. Těžko ovlivníte rychlost něčeho, co je mechanicky dáno. Stavem mysli a soustředěnosti se snažte tikání zrychlit či zpomalit, což zjistíte pocitem. "Právě se to tikání ozývá častěji" a naopak. V hlavě musíte slyšet pouze tikání a až si budete myslet, že znáte dokonale každý ťuk, začnete s ovlivňováním.

3. cvičení:
Trénink soustředení se na objekt (koukání do blba), neboli tranz. Dobré je zkoušet o přestávce, kdy vás z tranzu probudí zvonění na hodinu a vy sami budete vědět jak dlouho byla podle vás přestávka. Pozor, nesmí vás nikdo rušit a je potřeba se dobře soustředit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama